Mida Prangli saarel teha?

Mida teha Prangli saarel?

Prangli saarel on olemas kõik eluks vajalik: Prangli Põhikool, Prangli pood, Prangli rahvamaja, Prangli raamatukogu, postipunkt, arstipunkt, restoran ning isegi Pranglisaarte muuseum.

Pranglisaarte muuseum

Lääneotsa külas asub Prangli kultuuripärandit tutvustav muuseum. Muuseum asub kahes paigas: Vanani talus näidatakse, milline on Prangli saarte (Väike- ja Suur-Prangli) eluolu ning Mardi talus on näha ajaloolisi võrgukuure.

Gaasiauk

Üks huvitavamatest vaatamisväärsustest on Pranglil asuv gaasiauk. See leiti aastal 1924, kui saarel viidi läbi naftaotsinguid. Gaasiauku saab ka süüdata ning soovi korral sellel grillida.

Prangli Saare-Resto

Prangli Saare-Restost avaneb imeline vaade merele. Süüa saab nii toas kui ka terrassil.

Puhkus Prangli saarel

Prangli saarel on omapärane võlu, mida saab tunda vaid ise seal käies. Saabudes Pranglile valdab paljusid külastajaid fantastiline rahu tunne. Sellel saarel justkui jäävad kõik argimured seljataha.

Prangli Laurentsiuse kirik

Antud kirik asub Lääneotsa külas. Prangli kirik on ehitatud 1848. aastal ning on valmistatud puidust.

Kultuuriüritused

Prangli saar võib küll jätta oma suuruse tõttu mulje, et seal eriti midagi ei toimu, kuid see ei ole üldse tõsi. Pranglil tegutseb soojal perioodil suveteater Sadamakuuris; Prangli laululaval toimuvad tihti kontserdid, samuti Sadamakuuris ja Prangli Rahvamajas. Maitseelamusi saab nautida Prangli Saare-restos.

Loodus

Prangli saar on looduse nautimiseks ideaalne paik. Saare loodus on väga mitmekesine ning mööda saart viib rohkelt metsaradu.

Prangli
Prangli praam

Eestirand

Eestirand oli aurik, mis oli 1941. aastal viimas 3500 Nõukogude armeesse mobiliseeritud meest Kroonlinna, kui Saksa hävituslennukid seda pommitasid. Vigastatud aurik juhiti kapteni poolt Prangli lähedale madalikule, kust eluga pääses saareke 2762 inimest. Praegusel ajal on alles Prangli saarel Eestirand aurikul hukkunute jaoks tehtud hauasammas ning ühishaud.

Kuidas saada Prangli saarele?

Prangli saar on väga hea ligipääsetavusega. Kelnase sadamast liigub praam mandrile. Viimsis asuvast Leppneeme sadamast on Kelnase sadamani vaid 10 kilomeetrit.

 

Prangli saare ja mandri vahel toimub laevaühendus 2013. aastast parvlaevaga Wrangö, enne seda teenindas antud liini Vesta ja Helge laevad.

 

Kohalikud pakuvad puhkajatele transporti saarel ning samuti võimalust rentida jalgrattaid. Saar on nii väike, et ühe päevaga jõuab jalgrattaga terve saare läbi sõita.

Majutus Prangli saarel

Prangli saarel asuvad mitmesugused majutusvõimalused: nii erinevad kämpingud kui ka puhkemajad.

Prangli majutus